Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78| info@nutrist.com.tr
Bireysel Beslenme ve Diyet Danışmanlığı
Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı'nda sporcunun branşına, antreman ve müsabaka dönemine, vücut yağ/kas yapısına, tıbbi durumuna ve bireysel alışkanlıklarına uygun danışmanlk hizmeti verilmektedir. Bilimsel çalışmalar yeterli ve dengeli beslenen bir sporcunun atletik performansının, dayanıklılığının ve konsantrasyonunun arttığını; hastalık ve spor yaralanmalarına yakalanma oranının düştüğünü desteklemektedir.

Bu nedenle sporcu beslenmesi danışmanlığında;

*Antrenman dönemi beslenme programı

*Müsabaka dönemi beslenme programını

*Toparlanma döneminde beslenme programı

*Besinsel ergojenik takviyelerin (protein tozu, aminoasit, kreatin, karbonhidrat, enerji bar ve jelleri vb) kullanımının düzenlenmesi

*Profesyonel sporculara yönelik kilo kontrolü 

*Kas kazanımına yönelik beslenme programı

*Sıvı/hidrasyon planlaması

*Karbonhidrat yükleme programları konularinda danışmanlık verilmektedir.

Besinler ile alınan karbonhidrat, protein ve yağ farklı spor dallarında vücutta farklı metabolik süreçlerde kullanılır ve besin gereksinimleri spora ve sporcuya özgü olarak farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle spora ve sporcuya özel beslenme programı performansın en üst düzeyde tutulmasınında; hastalık, spor yaralanması riskini düşürülmesininde önemlidir.

Egzersize Yönelik Beslenme Danışmanlığı

Egzersize Yönelik Beslenme Danışmanlığı'nda sağlıklı yaşam için düzenli egzersizi yaşam tarzı haline getiren bireylerde yüzme, bisiklet, koşu, yürüyüş, kick boks gibi sportif aktivitelere ilave olarak pilates, zumba, functional training (fonksiyonel antreman), yoga gibi direnç egzersiz programlarına göre vücut yağ/kas dengesi ve bireyin beslenme/yaşam alışkanlıklarına uygun olarak hedefe yönelik sağlıklı beslenme programı planlanır. 

Egzersize yönelik beslenme danışmanlığında;

*Bireysel vücut analizinin değerlendirilmesi ve hedeflerin belirlenmesi

*Egzersize özgü beslenme içeriğinin oluşturulması (ana ve ara öğünler, öğün saatlerinin planlanması, alternatif öğün içerikleri vb)

*Egzersiz öncesi ve sonrasında beslenme

*Sıvı/hidrasyon alımının planlanması 

*Egzersizle birlikte kilo kaybı programı

*Egzersizle birlikte kas kazanım programı

*Besinsel ergojenik takviyelerin (protein tozu, aminoasit, kreatin, karbonhidrat, enerji bar ve jelleri vb) kullanımının düzenlenmesi

*Sporcu Beslenmesi ve Egzersize Yönelik Beslenme Danışmanlığı için randevu almak veya ücretsiz ön görüşme yapmak için tıklayınız.

 

Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1