Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78| info@nutrist.com.tr
Bireysel Beslenme ve Diyet Danışmanlığı
Kilo Kontrolüne Yönelik Beslenme Danışmanlığı

Zayıflamaya Yönelik Beslenme Danışmanlığı:

Obez ya da hafif şişman olmak yaşam kalitesini bozan; diyabet, kalp hastalıkları, bağışıklık sistemi, kanser vb. başta olmak üzere kronik hastalıkların ortaya çıkmasına neden olan önemli bir sağlık sorunudur. Zayıflamaya Yönelik Beslenme Danışmanlığı'nda Bireysel Beslenme Danışmanlığı görüşmesi yapılarak ulaşılması gereken vücut ağırlığı, vücut yağ oranı, yağ miktarı, bölgesel yağ dağılımı, doku sağlığı, metabolik yaş hedefleri ve bu hedeflere ulasılabilecek süreç danışanla birlikte belirlenir. Haftalık takipler ile beslenme durumunuz, diyete uyum motivasyonunuz, diyetinizle ilgili değişiklikler (sosyal programınız, yemek istediğiniz besinler, kilo kaybınızı arttırıcı öneriler vb.) değerlendirilir.

Zayıflama tedavisinde amaç vücut yağ kütlesi kaybını sağlayarak, sağlıklı beslenme ile yaşam tarzınızı bütünleştirmektir.

Zayıflama Diyetiniz Size Özel Olmalı!

Kalıcı kilo kaybı için sizin beslenme programınızın beslenme alışkanlığınıza, sağlık durumunuza, iş yaşantısı, seyahatler, tatiller gibi sosyal hayatınıza, diyetle ilgili psikolojik durumunuza uygun olması önemlidir. Takibiniz sırasında da bu noktalar sürekli gözden geçirilecek ve programlarınız düzenlenecektir. Size özel olmayan diyetler vücudunuzdan kas ve sıvı kaybına neden olur ve verilen kilolar hızla geri alınacağı gibi kas kaybından dolayı da metabolizma hızında azalma meydana gelir; bu döngü ise her seferinde kilo vermenizi zorlaştırır. 

Kilo Almaya Yönelik Beslenme Danışmanlığı:

Kilo alabilmek bazen kilo vermekten zor olabilir. Kilo almak için düzenli ve istikrarlı bir şekilde beslenme programının takip edilmesi gerekir. Boya göre olan vücut ağırlığının yani BKİ değerinizin 18,5'tan düşük olması zayıf olduğunuz anlamına gelir. Zayıflık, vücutta enerji depolarının yetersizliği, düşük kas kütlesi, düşük vitamin - mineral düzeyleri, bağışıklık sisteminin savunmasız hale gelmesiyle ilişkili sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle kilo alamamanızın altında yatan nedenler incelenip, size özel beslenme programı ve gerekli durumlarda verilebilecek beslenme takviyeleri ile normal ve sağlıklı bir vücut ağırlığı hedeflenmelidir.

Kilo almaya yönelik beslenme danışmanlığında sırasıyla Bireysel Beslenme Danışmanlığı basamakları değerlendirilir ve  düzenli kontroller ile kilo kazanımlarınız takip edilir. 

Kilo Korumaya Yönelik Beslenme Danışmanlığı:

Kilo Korumaya Yönelik Beslenme Danışmanlığı'nda amacımız;

*Zayıflama veya kilo alma süreci sonrasında ideal vücut ağırlığı korunmasını ve sağlıklı beslenmenin yaşam tarzı haline gelmesini sağlamak,

*İdeal kilosunda olan bireylerin sağlıklı beslenmeyi öğrenmesi, yaşam tarzının düzenlenmesi, ailesel ya da beslenmeye bağlı hastalık risklerini azaltan beslenme programlarının düzenlenmesidir.

Kilo Korumaya Yönelik Beslenme Danışmanlığı'nda danışanla 3 aylık periyotlarda yüz yüze veya online takipli yüzyüze görüşme yapılır. Danışanın ihtiyacına yönelik olarak telefon, mail, skype aralığı ile takip sürdürülür.

*Kilo Kontrolüne Yönelik Beslenme Danışmanlığı için randevu almak veya ücretsiz ön görüşme yapmak için tıklayınız.

*Vücut ağırlığınızı Beden Kütle İndeksi'nizi hesaplayarak değerlendirebilirsiniz.

 

Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1