Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78| info@nutrist.com.tr
Bireysel Beslenme ve Diyet Danışmanlığı
Genetik Beslenme Danışmanlığı

Beslenme biliminin kanıta dayalı olarak kişiye özel sağladığı en son veriler "Nutrgenetik" kavramını ortaya çıkarmıştır. Nutrigenetik, genlerinize göre beslenme ve diyet programınızın düzenlenmesidir. 

"Su içsem yarıyor", "Yiyorum yiyorum kilo alamıyorum", "Kilo versem de hemen geri alıyorum, sürekli diyetteyim" gibi sözleri herkes duymuştur. İşte bireyler arasında metabolizma hızı, tüketilen karbonhidrat, yağ, protein, vitamin ve minerallerin vücuttaki kullanım farklılıkları bazı bireylerin az yemek yemesine rağmen kilo almasına, bazı bireylerin ise çok yemek yemesine rağmen zayıf kalmasına neden olmaktadır. Metabolizmada bu durumu yöneten en temel faktör GENETİK özelliklerimizdir. Genetiğinize uygun beslenmek size kilo kontrolüde destekleyici olacaktır. Benzer şekilde bazı bireyler çok yoğun şekilde hergün, şiddetli egzersiz yapmalarına rağmen kilo veremeyebilirken; bazı bireyler ise düşük şiddetteki egzersizlerde bile hemen zayıflayabilmektedır. Eğer genetik özelliklerinize göre egzersiz yaparsanız egzersizden daha fazla fayda elde edebilirsiniz.

 

Bizde bilimdeki son gelişmeleri yakından takip ederek Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi ve Genar Enstitüsü işbirliği ile ve Türk halkının genetik özelliklerine göre geliştirilmiş olan GentestDiet uygulayarak Genetik Beslenme Danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.

 

Genetik Beslenme Danışmanlığında ayrıntılı beslenme öyküsü, hastalık öyküsü, egzersiz öyküsü, kan bulguları, vücut kompozisyon analizi ile birlikte GentestDiet raporundan çıkan genetiğinize uygun beslenme ve egzersiz raporunuzu daha sağlıklı yarınlar için size özel beslenme raporuyla bütünleştiriyoruz.

GentestDiet raporu sonucunda;

*Detoks ihtiyacınız

*Antioksidan ihtiyacınız

*Beslenme programınızın karbonhidrat içeriği, glisemik yükü

*Beslenme programınızında size uygun yağ çeşidi, yağ tüketim düzeyi

*Kilo kontrolüne yönelik olarak nasıl beslenmeniz gerektiği

*Genetik olarak kilo almaya olan yatkınlığınız

*İnflamasyondan korunma ihtiyacınız

*Tuz metabolizmanızın nasıl çalıştığı ve duyarlılığınız

*Laktoz intoleransı

*Alkol metabolizmanız ve duyarlılığınız

*Kafein metabolizmanız ve duyarlılığınız

*Gluten intoleransınız

*Tüm vitamin ve minerallere olan bireysel ihtiyaç düzeyleriniz

*Uygun egzersiz türü, şiddet ve sıklığına ilişkin raporunuz oluşturulmaktadır

Tüm bu test sonuçlarınız sizin geniniz analiz edilerek bulunmaktadır yani tamamiyle "sizin genetiğinize size özeldir".

 

GentestDiet nasıl uygulanır?

GentestDiet, yanak içi mukozanızdan pamuklu bir çubuğun yanak içi dokusuna sürtülmesi ile alınacak doku örneği ile test uygulanmaktadır. Bu işlem yaklaşık 3-4 dakika sürmektedir ve ağrısız, acısız, kansız bir uygulamadır. Testi yaptırmadan 2-3 saat öncesinde sigara içilmemeli, yemek yenmemeli; çay, kahve tüketmemelisiniz.

 

GentestDiet yaptırdıktan sonra raporum ne zaman çıkar?

Test sonuçlarınız tükrük örneğiniz alındıktan 4-6 hafta sonra sonuçlanmaktadır. Çıkan sonuçlarızı içeren GentestDiet kitapçığınız ile birlikte yaklaşık 90 dakika sürecek Genetik Beslenme Danışmanlığı görüşmemizde tüm sonuçlarınız size ayrıntılı bir şekilde anlatılacak; genlerinize özgü beslenme programınız, egzersiz programınız ve varsa kullanmanız gereken besin takviyeleriniz planlanacaktır.

 

GentestDiet tekrar yaptırmam gerekir mi?

GentestDiet hayatınızda yalnızca 1 kez yaptırabileceğiniz bir testtir. GentestDiet'te genleriniz yani DNA'nız incelenir ve yaşam boyu DNA'nız değişmediğinden dolayı test sonucunuzda değişmez.

 

GentestDiet kimler için uygundur?

GentestDiet, bireye özgü en temel unsur olan genlerine göre beslenmek; yaşam kalitesinde bir fark yaratmak isteyen her yaştan birey için uygundur.

 

GentestDiet uygulayıcısı nasıl olunur?

GentestDiet, genetik beslenme konusunda eğitim ve sertifika almaya hak kazanmış uzman diyetisyenler tarafından uygulanmaktadır.

 

GentestDiet raporu sonrası danışmanlık hizmeti nasıldır?

GentestDiet raporunuz çıktıktan sonra genlerinize özel beslenme, egzersiz, vitamin ve mineral ihtiyaçlarınız Uzman Diyetisyen Hande Seven Avuk tarafından ayrıntılı bir şekilde aldığı genetik beslenme eğitimine göre yorumlanır. Sizden alınan ayrıntılı beslenme, tıbbi, fiziksel aktivite, vücut kompozisyonu (yağ, kas, metabolizma hızı, metabolik yaş, iç yağlanma, doku sağlığı değerleriniz vb) ve yaşam tarzı öyküsünüz GentestDiet raporunuz ile birlikte değerlendirilerek size özel bir yaşam planı oluşturulur. Genlerinize özel yeni yaşam planınız 90-120 dk sürecek görüşme ile size detaylı olarak anlatılıp, size özel yeni yaşam raporunuz verilecektir.

*GentestDiet ücretsiz görüşmesi ve test randevusu almak için tıklayınız.

 

 

                                         

 

Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1