Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78| info@nutrist.com.tr
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Merkezimizde Uygulanan Psikolojik Testler
 
 
1. Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)
 
Bireyin psikopatolojik bir sorunu olup olmadığını tespit etmenin yanı sıra kişilik özelliklerini değerlendiren bir testtir.
 
 
2. MOXO Dikkat Testi
 
6-12 yaş arası çocuklara ve 13-65 yaş arasındaki yetişkinlere online olarak uygulanmak üzere geliştirilen dikkat ölçme testidir. Dikkat eksikliği, zamanlama problemi, dürtüsellik ve hiperaktivitenin değerlendirilmesini sağlar.
 
 
3. Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)
 
0-6 yaş arasında bebek ve çocukların gelişimi ile ilgili anneden alınan bilgiler ve gözlem ile derinlemesine bilgi sağlayan bilimsel bir gelişimsel değerlendirme testidir.
 
 
4. Peabody Resim Kelime Tanıma Testi
 
2-12 yaş arasındaki bireylerin alıcı dil becerilerini ve kelime-kavram bilgisini ölçmeye yarayan bir testtir.
 
 
5. Beier Cümle Tamamlama Testi
 
8-16 yaş arasındaki bireylerin geçmişe ve geleceğe karşı tavırları, benlik duygusu, suçluluk duygusu, korku ve endişeleri, anne ve babaya karşı tavır ve tutumları, ev ve aile ilişkisine yönelik düşünce ve tutumları, otoriteye karşı tutumu, sosyal ilişki ve arkadaşlarına yönelik tutumları ve karşı cinse yönelik tutumlarını yansıtan projektif bir testtir.
 
 
6. Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi 
 
5-11 yaş aralığındaki çocuklara uygulanan, görsel motor becerilerin değerlendirilmesini sağlayan gelişim ve performans testidir.
 
 
7. Resim Çizme Testleri
 
4-14 yaş arasındaki çocuklara uygulanan, çizimlerinin yorumlandığı testlerdir. Bir İnsan Çiz Testi, Aile Çiz Testi, Hayvan Ailesi Çizimi Testi gibi türleri vardır.
 
 
8. Duygu Durumu Ölçekleri
 
Bireylerin duygu durumlarını belirlemeye yönelik ölçeklerdir. Duygu durum bozukluklarının tespitini ve düzeyini ölçmeyi sağlar. 
 
9. Çocuklar için Algı Testi (CAT ve CAT-H)
 
3-10 yaş arası çocukların algı dinamikleri hakkında bilgi edinmeyi sağlayan 10 karttan oluşan projektif testlerdir.
 
 
 
*Uzman Klinik Psikologlarımızdan randevu almak için 0534 960 27 78'den bizi arayabilir veya info@nutrist.com.tr' ye mail atabilirsiniz. Online randevu almak için tıklayınız.
 
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1