Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78| info@nutrist.com.tr
İlayda Naz Büyüksoy
İlayda Naz Büyüksoy, lisans eğitimini 2019 yılında Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini ise Gelişim Üniversitesi Bağımlılık Psikoloji tezli lisansüstü programında devam etmektedir.
 
Eğitimi süresince Fransız Lape Hastanesi ve Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak görev almıştır. Reem Nöropsikiyatri Kliniği’nde Transkaranial Manyetik Stimülasyon (TMS) tedavi süreçlerini takiplerini gerçekleştirdi. Nöropsikolojik muayene öncesi ön görüşme ve psikolojik testler (Minimental , Beck Depresyon, Beck Anksiyete, Padua, Moca, SCL90) uygulamıştır. Çamlıca Kuvars Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Duyusal Akademi’de özel gereksinimli bireylere (otizm spektrum bozuklukları, yaygın gelişimsel bozukluklar) kurum psikoloğu olarak görev almıştır. Metis Psikoloji Akademi’de yetişkin psikoterapist olarak çalışmıştır.  Lisans tez çalışmalarını ise Dr. Öğr. Üyesi Gaye Özen danışmanlığında Üniversite Öğrencilerinde Cinsel Mitler ve Benlik Saygısı Arasındaki İlişki üzerine tamamlamıştır.
 
Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden EMDR I. Düzey Eğitimi , Yard. Doç. Dr. Gizem Akcan Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi, Uzman Psikolog Çiğdem Karakuş Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Prof. Dr. Kültegin Ögel Bağımlılığa Yaklaşım Eğitimi, Yıldız Teknik Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi, Psikolog Bahar İlhan Resim Analizleri Eğitimi, Psikolog Elif Sevim Filial Terapi Eğitimi, Psikoloji Akademisi ve Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama Eğitimi almıştır.  Psikoterapist Emre Sipahioğlu’ndan Çocuk Merkezli Oyun Terapisi süpervizyon sürecinden geçmiştir. Aktif olarak EMDR süpervizyon sürecindedir.
 
Yetişkin çalışma konuları arasında  duygu düzenleme, duygu ifadesinde zorluklar, kayıp ve yas süreçleri, travmatik yaşantılar, bağımlılık, stres, kaygı, performans kaygısı, fobiler, depresyon, kişilerarası ilişki sorunları, romantik ilişkiler, bireyleşme-ayrışma sorunları, yeme tutumu, yeme bozuklukları, obsesif kompulsif belirtiler yer almaktadır. 
 
Çocuk ve ergen çalışma konuları arasında performans kaygısı, sınav kaygısı, akran zorbalığı, uyku problemi, okul fobisi, korkular, alt ıslatma, öfke problemleri, davranış problemleri, yaygın gelişimsel bozukluklar, yas süreçleri ve beslenme davranış değişikliği, yeme bozuklukları yer almaktadır.
 
 
Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesidir.
 
*Psikolog İlayda Naz Büyüksoy'dan randevu almak için 0534 960 27 78'den bizi arayabilir veya Online Randevu alabilirsiniz.
 
 
 

Uzman Ekibimiz İle Tanışın !

Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1