Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78 | info@nutrist.com.tr
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Merkezimizde Uygulanan Psikolojik Testler
 
MERKEZİMİZDE UYGULANAN TESTLER        
 
 
1. Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)
 
Bireyin psikopatolojik bir sorunu olup olmadığını tespit etmenin yanı sıra kişilik özelliklerini değerlendiren bir testtir.
 
 
2. DENVER II – Gelişimsel Tarama Testi
 
0-6 yaş arasında çocukların yaşına uygun becerilerini, gelişim düzeyini ve gelişimsel sorunlarını tespit etmek amacıyla kullanılan bilimsel ve objektif bir gelişim tarama testidir.
 
 
3. Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)
 
0-6 yaş arasında bebek ve çocukların gelişimi ile ilgili anneden alınan bilgiler ve gözlem ile derinlemesine bilgi sağlayan bilimsel bir gelişimsel değerlendirme testidir.
 
 
4. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 
5-6 yaş grubundaki çocukların okula hazır olup olmadığını tespit etmede kullanılan ve çocuğun bilişsel ve zihinsel becerilerini ölçen bir testtir.
 
 
5. D2 Dikkat Testi
 
9-60 yaş arasındaki bireylere seçici dikkati ölçmek için kullanılan bir testtir.
 
 
6. Burdon Dikkat Testi
 
10-20 yaş arasındaki çocukların dikkat seviyesini ölçerek dikkat eksikliği yaşayan öğrencileri belirlemede kullanılan bir testtir.
 
 
7. Frankfurter Dikkat Testi
 
5-6 yaş arasındaki çocukların dikkat seviyesini ölçen bir testtir.
 
 
8. Catell 2-A Zeka Testi
 
6-14 yaş arasındaki bireylerin zeka seviyesini ölçen bir testtir.
 
 
9. Gessel Gelişim Figürleri Testi
 
3-10 yaş arasındaki çocukların gelişim düzeyini ölçen bir testtir.
 
 
10. Beier Cümle Tamamlama Testi
 
8-16 yaş arasındaki bireylerin geçmişe ve geleceğe karşı tavırları, benlik duygusu, suçluluk duygusu, korku ve endişeleri, anne ve babaya karşı tavır ve tutumları, ev ve aile ilişkisine yönelik düşünce ve tutumları, otoriteye karşı tutumu, sosyal ilişki ve arkadaşlarına yönelik tutumları ve karşı cinse yönelik tutumlarını yansıtan projektif bir testtir.
 
 
11. Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi
 
Çocuklara uygulanan ve bilinçaltındaki kompleks ve çatışmalarını yansıtmak ile birlikte travma ve iz yaratmış olayların ve sorunların ortaya çıkarılmasını sağlayan projektif bir testtir.
 
 
12. Arzu Listesi Testi
 
Okul öncesi ve ilkokul dönemindeki çocuklara uygulanan, çocuğun doyurulmamış arzularını, duygularını, düşüncelerini ve beklentilerini ortaya çıkarmakta kullanılan projektif bir testtir.
 
 
13. Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi
 
2 - 12 yaş arasındaki bireylerin alıcı dil becerilerini ve kelime-kavram bilgisini ölçmeye yarayan bir testtir.
 
 
14. Sınav Kaygısı Testi
 
Şiddetli sınav kaygısı nedeniyle sınav öncesine öğrenilen bilginin kullanılamaması sonucunda başarısızlığa neden olan sınav anksiyetesinin tedavisinde kullanılan sınav kaygısını ölçmede kullanılan bir testtir.
 
 
15. Raven Proggessive Matris Testi
 
6 yaş ve üzerindeki bireylere uygulanan zeka testi ile muhakeme becerisi, soyut akıl yürütme ve düşünme kapasitesi ile algı düzeyini ölçen bir testtir.
 
 
16. GOOD ENOUGH- Bir İnsan Çiz Testi
 
3 yaş ve üzerindeki çocuklara uygulanan, çizilen a resim aracılığıyla zihinsel gelişimini ve zekasını ölçmeye yarayan projektif bir testtir. Aynı zamanda resim ile ilgili yöneltilen sorulara verilen yanıtlar ile kişilik özelliklerine, benlik algılarına ve duygusal durumlarına yönelik bilgi alınmaktadır.
 
 
17. Bir Aile Çiz Testi
 
Çocukların aile içinde kendilerini nasıl gördüklerine yönelik bilgi alınmakla birlikte ailedeki bireyleri nasıl algıladıkları ve aile ilişkilerine yönelik dinamiklerini değerlendirmek için kullanılan projektif bir testtir.
 
 
18.  Bir Ağaç Çiz Testi
 
5 yaş ve üzerine uygulanan projektif test ile çocuğun içsel çatışmasına yönelik bilgi alınmaktadır.
 
*Uzman Klinik Psikoloğumuzdan randevu almak için 0534 960 27 78'den bizi arayabilir veya info@nutrist.com.tr' ye mail atabilirsiniz. Online randevu almak için tıklayınız.
 
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1