Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78 | info@nutrist.com.tr
İnfertilite ve Tüp Bebek Tedavisinde Beslenme 28 Temmuz 2021
Tam Tahılların Doğurganlığa Etkisi
Tam tahılların vitamin, mineral, karbonhidrat, lif ve diğer besin ögelerini içermelerinden dolayı sağlık açısından önemli yiyecekler olup karbonhidrattan zengindir. Bu nedenle de tahıllar vücudun temel enerji kaynağıdır. 
 
Birçok çalışmada tam tahıllardan zengin beslenmenin doğurganlığı artırdığı ve sağlıklı bir gebeliği desteklediği bulunmuştur.
 
Tam tahıllar;
 
İçerdiği antioksidanlar sayesinde iltihaplara karşı korur ve yumurtaların sağlıklı olmasını destekler.
 
Glikoz metabolizmasını düzenler ve insülin direncini azaltmaya yardımcı olur.
 
İçerdiği lignan sayesinde doğurganlığı desteklediği düşünülmekte, yapılan bi çalışmada, idrardaki lignan seviyeleri yüksek çıkan kadınların daha kısa sürede gebe kaldığı gözlenmiştir.
 
Tüp bebek tedavisi sırasında da tam tahıllardan zengin beslenmek tedavinin başarı şansını, implantasyon oranlarını, gebelik ve canlı doğum oranlarını da artırmaktadır.
 
 
Tüp Bebek ve İnfertilite Diyetisyenimizden randevu almak için tıklayınız.
 
UYARI: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Beslenme tedavisi kişiye özeldir.  Hangi diyet türünün sizin için uygun olduğuna tıbbi durumunuz, beslenme şekliniz, sosyal yaşantınız vb. daha birçok etken göz önünde bulundurularak bir Beslenme uzmanı (Diyetisyen) tarafından karar verilmelidir.
 
 
  
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1