Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78 | info@nutrist.com.tr
Kadın Sağlığı 28 Temmuz 2021
Rahim Miyomları ve Beslenme Tedavisi
Günlük beslenmeniz, miyom tedavisinde önemli bir faktördür. Doğru beslenme ile sağlıklı kilonuzu koruyarak miyom oluşma riskini azaltabilirsiniz. Bazı yiyecekler de semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir.
 
Yapılan araştırmalara göre çok fazla kırmızı et tüketmek rahim miyomları riskini artırır. Bu nedenle kırmızı et tüketimini sınırlayın.
 
İşlenmiş karbonhidratlar ve şekerli yiyecekler miyomları tetikleyebilir. Beslenmenizde beyaz pirinç, makarna, un, gazlı-şekerli içecekler, mısır şurubu, cipsler, kek-kurabiye gibi unlu mamüllerden uzak durmaya çalışın.
 
Meyve ve sebze tüketerek iltihabı ve miyom riskinizi azaltabilirsiniz. Düzenli olarak tüketin.
 
Beslenmenizde tam tahıllar, esmer pirinç, kuru meyve, çiğ ve pişmiş sebzeler, kurubaklagiller, taze ve kurutulmuş otlara yer verin.
 
Süt ve süt ürünleri kalsiyum, magnezyum ve fosfor içerir. Bu besinler miyomların büyümesini önlemeye yardımcı olabilir.
 
A vitamini, D vitamini, E vitamini, Magnezyum, Omega-3 açısından yeterli beslenmeye dikkat edin, miyom semptomlarını azaltmaya yardımcı olduğu bazı araştırmalarda gösterilmiştir.
 
Alkol tüketimini kısıtlamanız veya tamamen bırakmanız yararlı olacaktır.
 
 
Tüp Bebek ve İnfertilite Diyetisyenimizden randevu almak için tıklayınız.
 
UYARI: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Beslenme tedavisi kişiye özeldir.  Hangi diyet türünün sizin için uygun olduğuna tıbbi durumunuz, beslenme şekliniz, sosyal yaşantınız vb. daha birçok etken göz önünde bulundurularak bir Beslenme uzmanı (Diyetisyen) tarafından karar verilmelidir.
 
 
 
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1