Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78| info@nutrist.com.tr
Diyetisyen Maide Tatlıyer 17 Eylül 2018
Tatil Dönüşü Nasıl Bir Diyet Programı Uygulanmalı? CRI Türk 15_09_2018
CRI TÜRK'te yayınlanan "Doktorla Randevu" programına konuk olan Diyetisyen Maide Tatlıyer, yaz tatili ve bayramların geride kalmasıyla birlikte diyet döneminin başladığını ifade ederek, diyete başlayacak kişilerin muhakkak bir uzman kontrolünde olması gerektiğini söyledi.
 
Bilinçsizce diyet yapan bazı kişilerin kilo verememekten yakındığını belirten Diyetisyen Tatlıyer, "Bunun birçok sebebi var.  Metabolik sebepler olabilir, diyete başlamadan önce tetkikleri mutlaka yaptırmanız gerekir. Eğer bir hastalık riskiniz varsa diyet yapsanız bile başarılı olamayabilirsiniz. Bunun  için altı ayda bir ya da yılda bir rutin kontroller yapılmalı." diye konuştu.
 
Diyete başlarken konulan hedeflerin de çok önemli olduğuna vurgu yapan Diyetisyen Maide Tatlıyer, büyük hedefler konulmaması gerektiğini aksi halde bu hedefe ulaşamama durumunun kişinin motivasyonunu olumsuz etkilediğini belirterek, "Başarabileceğimiz hedefler koymamız gerekir" dedi
 
 
Diyete Başlamadan Önce…
 
Diyete başlamadan önce bazı tetkiklerin mutlaka yapılması ve diyet programının bu tetkik sonuçlarına göre düzenlenmesi gerektiğini ifade eden Maide Tatlıyer, "D vitamini, demir eksikliği, tiroid vs bunlara bakılabilir. Bunların eksikliği kilo almayı ya da vermeyi zorlaştırıyor. Vitamin alımı da kilo yapmaz. Gereğinden fazla vitamin alımı kilo artışı sağlar" diye konuştu.
 
"Oruç Diyeti Herkese Uygun Değil"
 
Aç kalarak kilo vermenin sağlıklı olmadığını, günlük almak gereken protein ve vitamin miktarının olduğunu söyleyen Tatlıyer,  "Ama aralıklı bir şekilde açlığı tasvip eden adına oruç diyeti de denen bir diyet tipi var ama bu da herkese uygun değil, çeşitli hastalığı olan bir kişi bu yöntemi uygulayamaz." İfadelerini kullandı.
 
Haber: Tülin Tonkuş
 
Haber linki için tıklayınız.
 
 

Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1