Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78 | info@nutrist.com.tr
Eslem Fulya Ekşi
Eslem Fulya Ekşi, 2019 yılında Maltepe Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümü’nden onur derecesi ile mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimine 2019 yılında Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında başlamıştır. Uzmanlık tezini ‘Kadınlarda Çocukluk Çağı Travmaları ile Yeme Örüntüsü Arasındaki İlişkide Öz Tiksinme ve Kendini Nesneleştirilmenin Aracı Rolü’ üzerine yazmaktadır. Eğitim sürecine devam ederken, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde ve AMATEM’de staj yaparak, tedavi olan hastaların psikolojik testlerini uygulama ve serviste hastaları gözlemleme görevlerinde bulunmuştur. Aynı dönem içerisinde, Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ) projesinde süpervizyon kapsamında çalışarak, çocuklara duygusal ve sosyal açıdan destekleyici bir ortam hazırlamayı ve çocukların okulu bırakma risklerini en aza indirebilmeyi hedeflemiştir. Eğitim gördüğü üniversitenin bünyesinde bulunan Nöropsikoloji Laboratuvarı’nda, literatür taraması yapma, makale sunumu, veri toplama/analizi, makale yazma, deney oluşturma ve deneyi gerçekleştirme görev tanımı ile proje asistanı olarak akademik çalışmalarına devam etmiştir. Yanı sıra uzun bir süre özel bir psikiyatri kliniğinde psikolog olarak hem akademik hem klinik çalışmalarına devam etmiştir. 
 
Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlamıştır. Projektif Testler Derneği’nden Rorschach, Tematik Algı Testi (TAT), Türk Psikologlar Derneği’nden Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Nöropsikolojik Testler (Bender Gestalt Testi, Stroop Testi, Wechler Bellek Testi, Wisconsin Kart Eşleme Testi, Öktem Sözel Bellek Süreçleri Testi, Benton Yüz Tanıma Testi, WAIS İkili Benzerlikler Alt Testi, Boston Adlandırma Testi, İz Sürme Testi) eğitimlerini tamamlamıştır. Ek olarak, eğitim süresince öğrenmiş olduğu, geçerlilik ve güvenirliliği kabul edilmiş ölçekleri uygulamaktadır. Çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmakta olup, çalışmalarında Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemini kullanmaktadır. Çalışma alanları arasında yeme bozuklukları, somatoform bozukluklar, dikkat eksikliği, travma, kaygı bozuklukları, depresyon, fobiler ve ilişki problemleri yer almaktadır.
 
*Uzman psikoloğumuz Eslem Fulya Ekşi'den randevu almak için 0534 960 27 78'den bizi arayabilir veya Online Randevu alabilirsiniz.
 

 

Uzman Ekibimiz İle Tanışın !

Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1