Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78| info@nutrist.com.tr
Ayşe Topak
Özel Sainte-Pulchérie Fransız lisesinde eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) programında eğitimine devam etti. Lisans eğitimi boyunca Erasmus+ kapmasında 6 ay boyunca Fransa’da Université Paul-Valéry Montpellier’de Psikoloji eğitimini sürdürdü. Bunun dışında çeşitli araştırmalarda asistanlık görevi aldı. Yağmur Çocuklar özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çocuk ve ergen popülasyonla ilgili, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin psikiyatri polikliniğinde yetişkin popülasyonla ilgili stajlarını tamamlayarak 2018 yılında mezun oldu. 
 
Türk Eğitim Vakfı ve Türkiye Fransa Büyükelçiliği’nin “Yüksek Lisans Üstün Başarı Bursu”na seçilerek Fransa’da Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine devam etti. Fransa’da, “I.M.E La Boisnière” isimli eğitim ve rehabilitasyon merkezinde otizm spektrum bozukluğu, mental retardasyon, davranım bozukluğu, öğrenme güçlüğü ve bazı genetik rahatsızlıklara sahip çocuk ergenlerle çalıştı. 
 
Centre Hospitalier Régional Universitaire de Tours hastanesinin pediatri servisindeki “C.A.M.S.P.” isimli erken medikososyal tanı merkezi bünyesinde 0-6 yaş grubu çocuklarla çalıştı. Burada, prematüre doğum, çeşitli genetik rahatsızlıklar, davranım bozukluğu, kaygı bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, gelişim bozukluğu vb patolojilerle ilgili çalışmalarda bulundu. WPPSI-IV, Brunet-Lézine ve Griffith’s gibi ölçekleri uyguladı. Bunların yanı sıra sistemik aile terapilerinde de yer aldı. 
 
Yüksek lisans eğitimini, ergen ve genç yetişkinlerde sosyal medya bağımlılığını inceleyen “Siber bağımlıların profilleri: sosyal medya bağımlılığı olan bir grubun, olmayan bir grupla, depresyon ve duygu düzenleme becerileri ışığında karşılaştırılması” ve 0-6 yaş çocuk profilini inceleyen “Psikolojik ölçüm testlerinin erken medikososyal tanı merkezlerinde kullanımı üzerine bir vaka analizi” konulu iki ayrı tez yazarak 2020 yılında başarıyla tamamlamıştır. 
 
Özel Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde 8 ay boyunca çocuk-ergen servisinde yatan hasta takibi yapmıştır. Çeşitli özel psikoloji danışmanlık merkezileri ve online platformlarda çocuk ve ergen psikoterapileri çalışmaları yürütmüştür.
 
Çocuk ve ergen klinik psikoloğu olarak çalışmalarını sürdürmekte olup çalışma alanları arasında depresyon, kaygı bozuklukları, panik bozukluklar, obsesif kompulsif bozukluk, yeme bozuklukları, kişilik bozuklukları, özgül fobiler, sosyal anksiyete, bağımlılık, ilişki problemleri, öfke kontrol problemleri, ebeveyn danışmanlığı, sınav kaygısı yer almaktadır. 
 
2022 yılı itibariyle Nutrist ekibinde bilişsel davranışçı terapi, psikodinamik terapi, eklektik terapi, oyun terapisi, sanat terapisi ekollerinden yararlanarak, Türkçe, İngilizce ve Fransızca çocuk ve ergenlere yönelik bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir.
 
Türk Psikologlar Derneği üyesidir. 
 
 
Eğitimler / Seminerler
 
Bağımlılığa Yaklaşım eğitimi- Prof. Dr. Kültegin Ögel ve ekibinden -2022
 
Sanat Terapi eğitimi- İstanbul Üniversitesi bünyesinde, Uzm.Psk. Gülsüm Türkeli- 2022 
 
Çocuk Ergen Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitimi- Poem Psikoloji bünyesinde, Doç.Dr. Vahdet Görmez -2022
 
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimi- Çatı Psikoloji bünyesinde, Uzman Klinik Psikolog Birgül Emiroğlu Bakay -2022
 
Filial Terapi eğitimi- Çatı Psikoloji bünyesinde, Dr.Mary Fry -2022
 
Projektif Testler (Rorschach- TAT- CAT)- Université de Tours bünyesinde -2019/2020
 
WPPSI-IV, WISC-IV, Brunét-Lézine ve Griffiths-III Gelişim Testleri- Université de Tours bünyesinde -2019/2020
 
 
 
*Uzman Klinik Psikolog Ayşe Topak'dan randevu almak için 0534 960 27 78'den bizi arayabilir veya Online Randevu alabilirsiniz.
 

Uzman Ekibimiz İle Tanışın !

Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1