Loading
X
Bizi Hemen Arayın 0534 960 27 78 | info@nutrist.com.tr
Aylin Armağan
Aylin Armağan, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir yıl Amerika’da çalışmış, Türkiye’ye döndükten sonra İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü  Çocuk Esirgeme Kurumu’nun bünyesinde 11-18 yaş aralığında cinsel istismara maruz kalmış kız çocukları ve onların aileleri ile çalışmıştır. Ardından Atatürk Havalimanı Hava Trafik Müdürlüğü Eğitim Birimi’nde hava trafik kontrolörleri ile çalışmış, kurum içinde kontrolörlere yönelik danışmanlık hizmeti ile Türk Hava Yolları (THY) Dispeçerlerine yönelik “İnsan Faktörü”, Stres Yönetimi gibi eğitimler vermiştir. Yüksek lisans eğitimini 2013 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji (Sağlık Odaklı) alanında tamamlamıştır. Uzmanlık Tezinin konusu ise ‘Obez Kadınlarda Benlik Saygısının Beden İmgesi Üzerindeki Etkisinde Biçimleyici Değişkenlerin Etkisi’dir. Yüksek lisansı süresince Denge Tıp Merkezi Obezite Tedavi Merkezi’nde staj yapmıştır. Yüksek lisans eğitminin ardından Dr. Gürkan Kubilay Sağlıklı Beslenme Departmanı’nda kilo problemi ile ilgili merkeze başvuran danışanlarla çalışmıştır. Ardından Sarıyer bölgesinde yaşayan çocuklar ve ailelere eğitsel ve sosyal alanlarda destek sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir merkez olan Sarıyer Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi’nde (SAGEM) merkezden faydalanan çocuklar ve ailelerine yönelik bireysel danışmanlık, rehberlik çalışmaları ve önleyici eğitim çalışmaları yürütmüş, ‘Ergenliğe Bakış ve Anne Baba Tutumu, Çocuk İhmal ve İstismarı, Pusulacık: Çocuklar İçin İnsan Hakları Eğitimi’ gibi çeşitli eğitimler vermiştir. 
 
EMDR 1. Düzey Eğitimi, Linehan Enstitüsü tarafından verilen Diyalektik Davranış Terapisi Eğitimi, İFTİ Psikoterapi tarafından verilen Aile ve Çift Terapisi Eğitim Programı, ‘100 Saatlik Temel Eğitim Aşaması’, Zayıflama (Obezite) Tedavisinde Psikolojik Müdahaleler 1. Düzey Eğitimi, Çocuk Değerlendirme Paketi Eğitimi (Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Cümle Tamamlama Testi (Beier), Duygu Durumu Ölçekleri), CAT ve CAT-H ( Çocuklar için Algı Testi), Projektif Testlere Kuramsal Giriş, Hava Trafiğinin Yönetimi (ATM) Eğitimlerini almıştır. Ergen ve yetişkinlerle çalışmakta olup, çalışmalarında Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR, Kısa Süreli Dinamik Yaklaşım, Diyalektik Davranışçı Terapi yöntemlerini kullanmaktadır. Çalışma alanları arasında  yeme bozuklukları, obezite, kaygı bozuklukları, depresyon, psikosomatik hastalıklar, ilişki problemleri, iletişim çatışmaları, havacılık psikolojisi yer almaktadır. 
 
*Uzman psikoloğumuz Aylin Armağan'dan randevu almak için 0534 960 27 78'den bizi arayabilir veya Online Randevu alabilirsiniz.
 

Uzman Ekibimiz İle Tanışın !

Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy
Nutrist - Diyetisyen İstanbul Şişli Fulya Beşiktaş Mecidiyeköy Whatsapp
0534 960 27 78
Bize Hemen Ulaşın
1